2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontrakt avseende Projektering (VVS) - Ekonomihögskolan i Lund
Beskrivning: Projektet omfattar projektering av en utökad programhandling, för att sedan, under förutsättning att finansiering är säkrad och nödvändiga beslut och avtal är klara, fortsätta med övriga skeden. Uppdraget Syftet med renovering av Ekonomihögskolan i Lund är att åstadkomma en väl fungerande byggnad som, främst med fokus på inomhusklimat möjliggör för hyresgäster och förvaltning att på ett miljövänligt och energieffektivt sätt bedriva sin verksamhet i byggnaden.
Intern identifierare: 2292/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall SFV Strukturerat ABK
Beskrivning: Teknisk konsult
Intern identifierare: 1914736-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mall SFV Strukturerat ABK (1)
Intern identifierare: 1916010-1