335149-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning – Ramavtal reservdelar till motorer vägfärjor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal reservdelar till motorer vägfärjor
BeskrivningDetta är ett ramavtal vars syfte är att täcka beställarens behov av att avropa reservdelar till motorer till vägfärjor för Färjerederiet. Anbud kan läggas på en eller flera fabrikat: Volvo Penta Scania Mitsubishi
Intern identifierareKOM-420214
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Volvo Penta
BeskrivningReservdelar Volvo Penta
Intern identifierare1. Volvo Penta
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Scania
BeskrivningReservdelar Scania
Intern identifierare2. Scania
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3. Mitsubishi
BeskrivningReservdelar Mitsubishi
Intern identifierare3. Mitsubishi