2. Förfarande
Förfarande
Titel: Facility Management Tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Facility Management tjänster för Gävle Energi AB. Facility-management uppdraget inkluderar nedanstående tjänster: •Utförande av lokalvård vid Gävles Energis fastigheter/anläggningar i Gävle. • Uthyrning och tvätt av entrémattor • Leverans av frukt till angivna platser hos verksamheten • Tillförsel och skötsel av vatten,-kaffe och dryckesautomater •Skötsel av/driva verksamhetens cafeteriatjänster •Genomförande av fönsterputsning för Gävle Energis fastigheter. •Transport av post mellan Gävle Energis olika adresser i Gävle.
Intern identifierare: 14360
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 03222000 Frukt och nötter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 39221140 Vattenbehållare, 39532000 Dörrmattor, 42968100 Dryckesautomater, 55511000 Matsalstjänster och övrig kafeteriaverksamhet för särskild kundgrupp, 64100000 Post- och budtjänster, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Facility Management Tjänster