Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Café- och kioskvaror
Referensnummer: UH-2022-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av varor till kommunens caféer och kiosker. Upphandlingen ses som ett komplement till kommunens befintliga livsmedelsavtal då caféerna och kioskerna har behov av andra varor. Kommunen garanterar ingen volym.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Totalt utvärderingspris anbud 1, Godis, dricka för café o kiosk
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Cafe- och kioskvaror till kommunens cafeer.
Takpris för avtalet uppgår till 4 000 000 SEK.
Totalt utvärderingspris anbud 2, Livsmedel för café o kiosk
Del nr: 2
Totalt utvärderingspris anbud 3, Tillbehör för café o kiosk
Del nr: 3