3352-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Evenemang
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangstjänster.
Referensnummer: 16-18948
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att leverera evenemangstjänster vid evenemang som FI ordnar.
Tjänsten ska fungera som en förstärkning till FI:s egen organisation. FI ska kunna utnyttja tjänsten helt eller delvis beroende på evenemangets omfattning och upplägg samt FI:s vid tillfället egna tillgängliga resurser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79954000 Festarrangemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen