2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Skadehantering
Beskrivning: Beställaren har behov av ett ramavtal som i huvudsak omfattar åtgärder efter brand- och vattenskador inom fastighetsbeståndet. Se närmare om ramavtalets/kontraktets omfattning under AFD.1. Omfattningen i detalj framgår av handlingarna angivna under AFB.32
Intern identifierare: UBH-2025-ErAr-1017
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000