TilldelningskriterierDet ekonomiskt sett mest fördelaktiga anbudet med hänsyn till
2. Förmåga och kapacitet samt yrkeskunnande, effektivitet, erfarenhet och tillförlitlighet att uppfylla BKS slutliga behov. Viktning 100
5. Prismodell. Viktning 100