335259-2023 - PlaneringSverige-Västerås: Patientadministrativt system
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Patientövervakningssystem
Referensnummer: IN-IN22-0540
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48814200 Patientadministrativt system
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västmanland bjuder härmed in leverantörer att delta i en annonserad remiss avseende Patientövervakningssystem.
Syftet med denna externa remiss är att ge leverantörer på marknaden en möjlighet att inkomma med synpunkter på vårt utkast till kravspecifikation som ska utgöra en del av kommande upphandlingsunderlag så att underlaget blir så bra som möjligt och skapar goda förutsättningar för ett bra avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss. Ingen upphandling.