Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäljning av Malå Camping, Tjamstabackarna samt Malå Hotell
Referensnummer: UH-2020-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212400 Hotell- och restaurangbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Malå Kommun med bolaget Malå Energi & Industri AB (Orgnr. 556221-5730) avser att sälja Malå Camping, Tjamstabackarna samt Malå Hotell. Försäljningen kommer att ske via Förhandlat förfarande med föregående annonsering.
Det åligger i och med detta att intressenter via upphandlingssystemet e-Avrop (www.e-avrop.com) vara delaktig samt brevledes till kommunen meddela sitt intresse att via upphandlingsförfarande vara delaktig vid kommunens försäljning av angivna objekt.
Intresset skickas till:
MALÅ KOMMUN
"Upphandling"
Storgatan 13
939 31 MALÅ
Det kommer att finnas möjlighet att besöka anläggningarna för en fysisk genomgång. För bokning, skicka mail till: robert.akerlind@mala.se
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försäljning/Köp