335356-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse medicinktekniska produkter – Vårdsängar med besiktning och service 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVårdsängar med besiktning och service 2026
BeskrivningTiohundra upphandlar ett ramavtal av vårdsängar med besiktning och service till äldreboenden och liknande verksamheter belägna i Norrtälje kommun. Ramavtalet innehåller både köp av nya sängar samt service och besiktning av befintliga sängar inom Tiohundras verksamheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119873:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192130 Inställbara sängar med motor