Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32232000 Videokonferensutrustning, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 32351300 Tillbehör till audioutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för köp av audio- och visuell (AV) utrustning och installation; med tillhörande produkter, såsom hårdvara och mjukvara; samt kringtjänster för löpande underhållsåtgärder, nyanskaffningar och anpassningar i Universitetets fastigheter.