2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helikopterbas i södra Sverige
Beskrivning: Upphandling av en ny helikopterbas i södra Sverige. I upphandlingen som ska utmynna i två avtal, ett hyreskontrakt för lokaler och ett avtal för flygplatstjänster m.m, ingår färdigställande av lokaler och hangar enligt Sjöfartsverkets anvisningar.
Föregående meddelande: 008986-2019
Intern identifierare: 19-03440
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75252000 Räddningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000