See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hygiensäkring och skadedjurskontroll för kök och matsalar
Beskrivning: Kan ni skadedjurskontroll och hygiensäkring? Upphandlingen avser skadedjurskontroll, eventuell skadedjursbekämpning samt hygiensäkring i kök och matsalar inom Gagnefs kommun, Säters kommun, Hedemora kommun, Avesta kommun samt Borlänge kommun. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1 Gagnefs kommun, hygiensäkring, skadedjurskontroll, egenkontrollprogram och utbildning av personal för kök och matsalar.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94166:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Möjlighet bör finnas att avropa digitalt system för skadedjursövervakning. Möjlighet bör finnas att avropa sensorer för temperaturmätning. Möjlighet bör finnas att avropa utbildningar utöver ordinarie utbildning enligt 1.5.1.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2 Säters kommun, hygiensäkring, skadedjurskontroll och utbildning av personal för kök och matsalar.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94166:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3 Hedemora kommun, hygiensäkring, egenkontrollprogram och utbildning av personal för kök och matsalar.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94166:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 4 Avesta kommun, hygiensäkring, skadedjurskontroll, och utbildning av personal för kök och matsalar.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94166:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 5 Borlänge kommun, hygiensäkring, skadedjurskontroll, egenkontrollprogram och utbildning av personal för kök och matsalar.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94166:Lot:5