335498-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Optisk teckenläsning – Upphandling av tjänster för skanning och arkivering till Pensionsmyndigheten 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av tjänster för skanning och arkivering till Pensionsmyndigheten 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett helhetsåtagande avseende fysisk hantering och digitalisering av inkommande handlingar till Pensionsmyndigheten, inklusive arkivering och återsökning i arkiverat material. Uppdragets närmare omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72312200 Optisk teckenläsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92048:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72313000 Datafångsttjänster, 79996100 Dokumenthantering, 79999100 Skanning, 92512000 Arkivtjänster