Förfrågan avser tillverkning och leverans av stålrör och rördelar i dimensioner DN 800 mm och DN 1000 mm samt svep för dimension DN 800, DN 1000 och DN 1200.
Efterfrågad volym är cirka, 255 meter DN 800, 350 meter DN 1000, 32 rördelar
DN 800 och 29 rördelar DN 1000.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44162500 Rörledningar för dricksvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen