Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utredning av fukt, lukt, luft och mögel.
Referensnummer: TN 2023-0048.050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Utföra utredning av fukt, lukt, luft och mögel på/i kommunens och Ljungbybostäder ABs byggnader och verksamhetslokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 90731400 Övervakning och mätning av luftföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen