33569-2020 - ÄndringSverige-Borås: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi
Referensnummer: 2019IN00031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar behovet av elenergi för Borås stad samt kommunala bolag. Upphandlingen omfattar leverans och fakturering av fysisk elkraft.