Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Invändiga måleri- och tapetseringsarbeten
Referensnummer: VBAB 2017:202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för invändiga måleri- och tapetseringsarbeten inom Varbergs Bostad AB fastighetsbestånd.
Entreprenaden omfattar att på avrop från beställaren utföra Invändiga måleri- och tapetseringsarbeten med tillhörande arbeten såsom rivning, tvättning, spackling etc löpande under avtalstiden.
Varbergs Bostads AB har för avsikt att teckna avtal med flera anbudsgivare, dock högst fem.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering, 45432220 Tapetsering, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen