2. Förfarande
Förfarande
Titel: Språktolk distans
Beskrivning: Arbetsförmedlingen inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av språktolk på distans. Upphandlingen avser tillhandahållande och förmedling av förbokade distanstolkningstjänster. Upphandlingen som avser ett ramavtal, består i att vid avrop från Arbetsförmedlingen bistå med tolkar som utför tolkning via telefon (ljud) eller liknande kommunikationsenheter, för vid varje tillfälle efterfrågad omfattning. Samtliga avrop sker via Arbetsförmedlingens systemstöd och är rikstäckande.
Intern identifierare: Af-2026/0047 9208
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1842782-0
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Mängd: 720 000 stycken
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optioner i enlighet med upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Anbudsgivare ska uppfylla samtliga kvalificeringskrav i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 1842784-1
Beskrivning av alternativen: Optioner i enlighet med upphandlingsdokumenten.