2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Gatu-, VA- och dagvattenutredningar
Beskrivning: Orust kommun genomför denna ramavtalsupphandling avseende tekniska konsulter inom gatu-, VA- och dagvattenutredningar och inbjuder härmed er att lämna anbud. Uppdragen avser framtagande av gatu-, VA- och dagvatten- och skyfallsutredningar i samband med detaljplanearbete eller annan översiktlig samhällsutveckling.
Intern identifierare: Dnr. 66-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000