33576-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster inom ventilation – Projektering VVS inklusive kyla
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektering VVS inklusive kyla
BeskrivningRamavtal avseende teknisk konsult för projektering av VVS inkl kyla för byggnadsentreprenader
Intern identifierareTF2023/1129
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000