Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhyrda växter och växtservice
Referensnummer: A223.176/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03451000 Växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal fördelat på sju olika geografiska anbudsområden som ska tillgodose Polismyndighetens behov. Upphandlingen omfattar förhyrning av växter samt växtservice
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen