335820-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Hallsberg: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krossprodukter
Referensnummer: 22/UH/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Hallsbergs kommun inbjuder till upphandling av krossprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212200 Stenmaterial, 14212300 Bokad och krossad sten, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen