Text som ska rättas i ursprungsmeddelandet
Avsnitt nummer: I.1)
Plats där texten ska ändras:
Namn och adresser, Officiellt namn
I stället för:
Malmö kommun
Ska det stå:
Malmö stad
2. Ca 24 000 m3 tätskikt av välgraderad fast lermorän. Sannolikt lermorän med minst 25 vikts %
Finmaterial (mindre än 16 mm) styrkt med siktkurva.
5. Ca 22 000 m3 avjämningslager.
Avsnitt nummer: II.2.14)
Kompletterande upplysningar
Tillgänglighet till Södra Varvsbassängen för båttrafik sker via Klaffbron. Klaffbrons segelfria höjd är ca 2 m men beror på vattenståndet. Klaffbron kommer sannolikt endast att tillåtas öppnas under kvälls och nattetid.