335856-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier – Laboratorieanalyser inom klinisk genetik
Meddelande om upphandling – förenklat system - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaboratorieanalyser inom klinisk genetik
BeskrivningLaboratorieanalyser inom klinisk genetik.
Intern identifierareRS 2024-01290
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs som en enstegsupphandling, en icke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling 19 kap LOU. Villkor för genomförandet beskrivs i upphandlingsunderlaget.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000