Örnsköldsviks kommun upphandlar ramavtal på transport av särskolans elever, brukare inom handikappomsorgen, viss växelvis transport grundskolan, mat och posttransporter för successivt avrop under ramavtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen