335950-2021 - PlaneringSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI-EKO apparater
Referensnummer: 21RS7515
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrlands verksamheten för Klinisk fysiologiskt lab kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med en ny upphandling av
EKO-apparat inklusive prober för utförande av ultraljudsundersökningar av hjärtat. Regionen efterfrågar information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Västernorrlands verksamheten för Klinisk fysiologiskt lab kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med en ny upphandling av EKO-apparat inklusive prober för utförande av ultraljudsundersökningar av hjärtat. Regionen efterfrågar information.