336001-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kylskåp och frysar – Vitvaror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVitvaror
BeskrivningSiS bjuder härmed in till anbudsgivning gällande - Upphandling av Vitvaror med tillhörande tjänster till Statens institutionsstyrelse - enligt instruktioner och bifogade handlingar med diarienummer 2.2-1772-2025. Ramavtalet ska täcka samtliga SiS institutioner, verksamhetskontor och huvudkontor, SiS söker således en rikstäckande leverantör för leverans av Vitvaror med tillhörande tjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39711100 Kylskåp och frysar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111880:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39711360 Ugnar, 39711300 Elektrotermiska apparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39700000 Hushållsapparater, 39713100 Diskmaskiner, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 39713430 Dammsugare, 39713000 Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn