336014-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilar - korttidshyra
Referensnummer: 2022-345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av hyrbilar för korttidshyra till Region Kalmar län enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Endast område Kalmar tilldelades, övriga områden avbröts på grund av bristande konkurrens.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34115000 Andra personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen