Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handhållna ramaninstrument
Referensnummer: TV-2021-05845
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38500000 Apparater för kontroll och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket upphandlar beställningsbart avtal för handhållna ramaninstrument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen