Rivning
Grävning och schaktning
Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Anläggning av huvudvägar och andra vägar
Vägbygge
Anläggningsarbeten för gångvägar
Pålslagning