336065-2019 - ResultatSverige-NORRKÖPING: Medicinska specialisttjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiatrikertjänster Kriminalvården 2019:1
Referensnummer: 2019-3446
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför upphandling av psykiatrikertjänster för vård och behandling av Kriminalvårdens klienter på anstalten Skänninge och häktet i Helsingborg. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling för klienter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.