Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppdrag inom utredning, projektering och besiktning inom kommunernas anläggningar för vatten och avlopp (VA). Konsulterna ska ha kompetens inom process, maskin, CAD, hydraulik och uppdragsledning.