336104-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Bygg- och anläggningsarbeten: restauranger o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Östermalms Saluhall, FU DE 180 Byggserviceentreprenad.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Östermalms Saluhall, Förfrågningsunderlag DE 180 Byggserviceentreprenad.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45212420 Bygg- och anläggningsarbeten: restauranger o d, 45213111 Byggnation av köpcenter, 45213141 Byggnation av saluhall, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.