336125-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Mekanikertjänster, reparation och underhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMekanikertjänster, reparation och underhåll
BeskrivningSundsvall kommun har ett löpande behov av service, reparation och underhåll av mindre fordon, åkgräsklippare och annan utrustning som används inom drift, park, gata, fastighetsskötsel och teknisk verksamhet. För att säkerställa driftssäkerhet, arbetsmiljö och funktionalitet krävs en extern leverantör som kan bistå med dessa tjänster på timmar. Uppdraget avser ett ramavtal med avrop vid behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113909:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner