Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser upphandla en generalkonsult för att projektera och upprätta bygghandlingar för utförandeentreprenad avseende en ny ledningsträningslokal inom Halmstads Garnison. Den tänkta byggnaden har en area på ca 1200 m2 inkl. ca 200 m2 garage. Utvändig uppställningsarea på ca 500 m2.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen