See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-arkiv i samverkan
Beskrivning: Upphandlingsföremålet är ett e-arkiv för sex kommuner i Uppland. De sex kommunerna är Enköpings kommun, Heby kommun, Håbo kommun, Knivsta kommun, Tierps kommun och Östhammars kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131554:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72317000 Datalagring, 72510000 Administrativa tjänster för datorer, 72512000 Dokumenthanteringstjänster