336255-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Andningsmasker avsedda för respiratorer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAndningsmasker avsedda för respiratorer
BeskrivningUpphandling avseende Andningsmasker för produktområdet respiratorer (CPAP, Bilevel och Ventilatorer) framförallt för användning vid vård i hemmiljö.
Intern identifierareRB2023-0366
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAndningsmasker avsedda för respiratorer