33627-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Säffle: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel utemiljö.
Referensnummer: SÄBO 2017:06
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Skötsel av utemiljö, gräsytor, vegetationsytor m.m.
Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel av mark, del av det felavhjälpande underhållet av mark, vår och höst renhållning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen