2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll område 3 - Norr
Beskrivning: Norrköpings kommun genomför en upphandling av drift och underhåll av Område 3 - Norr i Norrköpings kommun och avser teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat gator, gång- och cykelvägar, broar, konstbyggnader och parkanläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109769:Lot:1