336311-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Slottsarkitekt/GK Haga slott, Ulriksdals slott, AB153, AB303
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSlottsarkitekt/GK Haga slott, Ulriksdals slott, AB153, AB303
BeskrivningUppdrag som Slott-/husarkitekt (GK). Fastighetsförvaltning och arkitekt skall i samverkan arbeta för att nå de mål som byggnadsminnesförklaring,skyddsföreskrifter och vårdprogram mm syftar till. Arkitekten skall i egenskap av generalkonsult föreslå, leda och samordna en konsultgrupp.
Intern identifierare2188/26
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000