336344-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Persondatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persondatorer stationära och bärbara, SLL830
Referensnummer: LS 2017–0267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiva leveranser (efter avrop) av stationära- och bärbara persondatorer med tillhörande tjänster till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser samt TioHundra AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen