336377-2016 - ResultatSverige-Örebro: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av Grus.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på upphandling av Grusmaterial och Bergmaterial till de upphandlande myndigheterna. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212110 Grus
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.