Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ny lastväxlarbil med släp avsedd för containertransporter Söderhamn Nära.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Söderhamn.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Inköp Gävleborg upphandlar på uppdrag av Söderhamn Nära en fabriksny lastväxlarbil med tillhörande släp avsedd för containertransporter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34133000 Ledade lastbilar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 3 015 000 SEK
exkl. moms