Officiellt namn: Västerås stad Ort: Västerås Postnummer: SE-721 87 Land: Sverige Att: Daniel Salomonsson E-post:daniel.salomonsson@vasteras.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kuvert med tryck.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kodSE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget avser successiva avrop av kuvert med tryck som ska vara utformade enligt kommunens grafiska profil. Uppdragsvolymen bedöms till 500 000 SEK per år utan garantier på volym för ramavtalet. Upphandlingen avser: — Kuvert med tryck enligt Västerås stads grafiska profil, — Svarspostkuvert. Ramavtal kommer att tecknas med en anbudsgivare.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30199710 Tryckta kuvert, 30199230 Kuvert
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.