336474-2021 - ResultatSverige-Värnamo: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial och ljuskällor
Referensnummer: UHN.2021.24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande Värnamo kommuns och Värnamo Kommunala Industrifastigheter AB (VKIAB) behov av elmaterial och ljuskällor för löpande avrop under avtalstiden.
Upphandlingens maximala värde (takvolym) är beräknat till netto SEK 5 miljoner för Värnamo kommun och netto SEK 150.000 SEK för VKIAB.
Information gällande ESPD:
Det framgår när man lämnar anbudet i e-Avrop att man som anbudsgivare kan välja att bocka för/ur ESPD-formuläret. Det är en valmöjlighet och inte ett krav att bifoga ESPD.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen