336500-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koagulationsanalyser
Referensnummer: HSN 2020/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser analysinstrument för koagulation. I upphandlingen ingår instrument, reagens, support och service samt med tillhörande optioner i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 38434000 Analysatorer, 38434500 Biokemiska analysatorer, 38434520 Apparater för analys av blod, 38500000 Apparater för kontroll och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen