336551-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Fönsterputsning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling för fönsterputs av polishusen i Västra Götaland, exkl. Göteborg och Mölndal.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Vid denna upphandling tillämpas ett öppet förfarande enligt reglerna i 4 kap., lagen om offentlig upphandling.
Förfrågningsunderlaget finns att hämta på Polismyndighetens upphandlarprofil: www.polisen.se/
Aktuellt/ aktuellaupphandlingar.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90911300 Fönsterputsning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
Se information på www.polisen.se/Aktuellt/aktuellaupphandlingar.
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej