336551-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi – Mätutrustning och mätningstillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMätutrustning och mätningstillbehör
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att Lantmäteriet ska kunna avropa mätningsutrustning och mätningstillbehör som stödjer Lantmäteriets behov av förbrukningsmaterial till ovan beskrivna mätverksamhet, till förmånliga villkor.
Intern identifierareLM2025/045169
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38290000 Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi
Ytterligare klassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000