Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internetbank – e-faktura för privatpersoner.
Referensnummer: 2016-5103-8381
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Centrala studiestödsnämnden (CSN) genomför upphandling av Internetbank – e-faktura för privatpersoner.
Syftet är att teckna kontrakt med en leverantör som kan försäkra CSN en leverans av efterfrågad tjänst, enligt kapitel 4 ”Krav på tjänsten”, under kontraktsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48444100 Faktureringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen